خرید ویلا شمال

عده زیادی از خانواده های ایرانی علاقه مند به خرید ویلا شمال کشور هستند و با توجه به گستردگی شهرهای استان گیلان و مازندران، برای خرید ویلا در این مناطق، می توان گزینه های متعددی داشت. با این همه عوامل مختلفی در خصوص خرید ویلا در شمال کشور موثر هستند که باید پیش از خرید نسبت به تمام آن ها موارد مهم را در نظر گرفت و خریدی مطمئن و بدون مشکلات بعدی را ترتیب داد.

به کمک مجموعه ی املاک ایرانی، تمامی این مشکلات و بررسی های لازم به لحاظ مالکیت زمین و مشکلات قانونی احتمالی، برطرف گردیده و می توانید با اطمینان خاطر و خیال راحت نسبت به خرید ویلا یا زمین در شهرهای شمالی کشور اقدام کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص خرید ویلا در شمال کشور بیشتر بدانیم.

نکات خرید ویلا در شمال کشور

پیش از آن که برای انتخاب یک ویلا و خرید آن اقدام کنید، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

برای خرید ویلا در شمال کشور کدام شهر را انتخاب می کنید؟

پیش از هر کاری با توجه به گستردگی شهرهای شمال کشور، باید تعیین کرده باشید که شهر مقصد شما برای خرید ویلا کدام است؟ در استان مازندران و گیلان شهرهای مختلفی وجود دارد که البته به لحاظ رده بندی قیمتی نیز تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند. درست مانند چیزی که در سایر شهرهای استان های مختلف کشور می بینیم.

ویلا ساحلی باشد یا جنگی؟

برای خرید ویلا در شمال کشور همیشه دو گزینه ویلای ساحلی یا جنگلی را پیش روی خود دارید. البته این موضوع در شرایطی مصداق دارد که ویلای انتخابی شما در یکی از شهرهای شمالی کشور باشد که مجاورت با دریا داشته باشد. به این صورت امکان خرید ویلای ساحلی نیز فراهم بوده که البته در اغلب مواقع با نرخ بالاتری همراه است.

به هر ترتیب پس از تصمیم گیری بابت این که ویلای ساحلی یا جنگلی می خواهید، یک غربالگری در میان ویلاهای موجود برای خرید صورت خواهد گرفت.

برای خرید ویلا در شمال کشور سن بنا چقدر باشد؟

موضوع مهم بعدی سن بنا خواهد بود. می خواهید سن بنای مورد نظر شما چقدر باشد؟ آیا ترجیح می دهید یک ویلای نوساز خریداری کرده یا ویلاهای قدیمی ساز با نرخ پایین تر را مناسب می یابید؟ شما می توانید با خرید یک ویلای قدیمی ساز و اعمال برخی تغییرات در آن، هزینه نسبتا کمتری پرداخت کرده و پس از آن نیز ویلا را شخصی سازی کرده و مطابق میل خود تزئین داخلی نمایید.

خرید ویلا در شمال

ساختار ویلا چگونه باشد؟

آیا شما ویلای دوبلکس می خواهید یا خرید یک ویلای فلت برایتان کفایت خواهد کرد؟ این مورد نیز یک رده بندی برای ویلاهای موجود ایجاد کرده و می تواند به عنوان فیلتری قابل توجه عمل کند. در صورتی که خواهان خرید ویلا در شمال کشور به شکل دوبلکس باشید، باید تنها فایل های ویلاهای دوبلکس را دنبال کرده و از ویلاهای معمولی صرف نظر کنید. همین طور در صورتی که تمایلی به خرید ویلای دوبلکس ندارید، دنبال کردن ویلاهای دوبلکس، بی فایده خواهد بود. همین طور تعداد اتاق خواب، متراژ و دیگر شرایط بیرونی و داخلی ویلا نیز در انتخاب و تصمیم گیری شما موثر خواهند بود.

شرایط فضای سبز چطور باشد؟

هنگامی که برای خرید ویلا اقدام می کنید، شرایط فضای سبز آن نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. آیا می خواهید فضای سبز ویلای شما گستردگی زیادی داشته و در آن زمین بازی، آلاچیق، استخر نیز وجود داشته باشد؟ با این حساب باید از ویلاهای با متراژ فضای سبز قابل توجه دیدن کرده و گزینه مورد نظر خود را از میان آن ها انتخاب کنید.

قیمت ویلا در چه بازه ای باشد؟

برای خرید ویلا یک فاکتور بسیار مهم نیز قیمت خواهد بود. به احتمال زیاد شما یک محدوده قیمتی برای خرید ویلا در شمال کشور در نظر گرفته اید و باید در زمان انتخاب ویلا این محدوده قیمتی را در نظر داشته باشید. به این شکل سریع تر به گزینه مورد نظر خود خواهید رسید و می توانید زودتر برای خرید اقدام کنید. در نظر داشته باشید که با توجه به نوسانات قیمتی، این احتمال وجود دارد که با تعلل در خرید، شرایط انتخاب ویلا متناسب با بودجه شما، کاملا تغییر کند.

کلام آخر

شما چه عوامل دیگری را در خرید ویلا در شمال کشور موثر می دانید که در بالا به آن ها پرداخته نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ املاک ایرانی در میان بگذارید.

فهرست