خرید زمین در شمال

اگر قصد خرید زمین در شمال را دارید، باید به برخی از نکات مهم در این زمینه توجه داشته باشید. برای خرید زمین در شمال، لازم است که به منطقه اهمیت زیادی بدهید. اگر چه به نظر می رسد که در شمال کشور، تمامی مناطق دارای شباهت آب و هوایی و جغرافیایی و حتی مناظر شبیه به هم باشند، با این همه لازم است که حتما برای خرید زمین در یکی از شهرهای شمال کشور، نکات مهم دیگری را نیز مد نظر قرار دهید.
برای دنبال کردن این موضوع در ادامه با ما همراه باشید.

خرید زمین در شمال

بایدها و نبایدها خرید زمین در شمال کشور

برای خرید زمین در شمال کشور، به اصول و موارد مهم زیر توجه داشته باشید:

1.در منطقه ای زمین بخرید که خاک حاصل خیزی داشته باشد.

اگر چه شما قصد برپا کردن زمین زراعی یا باغی را نداشته باشید، اما با خرید زمین در شمال کشور، به حتم برنامه ای برای ساخت و ساز در آن خواهید داشت. حتی اگر تصمیم به ساخت ویلا بگیرید، حتما در آینده مایل به ایجاد باغ یا فضای سبز در محوطه آن خواهید بود. از این روی در صورتی که خاک زمینی که خریداری می کنید مطلوب نبوده و دارای مشکلاتی باشد، این موضوع در آینده برایتان مشکل ساز خواهد بود.

2.از خرید زمین در مناطق دور افتاده خودداری کنید.

زمانی که برای خرید زمین در شمال کشور به سراغ املاک منطقه می روید، ممکن است زمین هایی ارزان قیمت در مناطق دورافتاده را به شما پیشنهاد کنند. این نوع زمین ها تنها در شرایطی که با بودجه محدودی همراه بوده و توان مالی خرید زمین در مناطق طلایی را نداشته باشید، پاسخگو خواهند بود. در نظر داشته باشید که با خرید زمین در مناطق دورافتاده در واقع از امکانات بسیاری محروم خواهید ماند. از این روی املاک ایرانی معمولا بهترین زمین ها در نقاط طلایی را با قیمت های عالی به مشتریان خود توصیه می کند. با خرید زمین های مناسب در مناطقی که حداقل دسترسی هایی خوبی به خروجی ها و امکانات شهری و محلی داشته باشید، لذت بیشتری از اقامت های کوتاه مدت یا بلندمدت خود در شمال کشور خواهید برد.

3.از خرید زمین کوچک در شمال کشور، اجتناب کنید.

با خرید زمین های بسیار کوچک و با ابعاد محدود، عملا نمی توانید بهره برداری درستی از آن در آینده داشته باشید. شما چند رویکرد پس از خرید زمین در شمال کشور خواهید داشت. ممکن است بخواهید زمین را بدون استفاده نگه داشته و در آینده به فروش برسانید. به یاد داشته باشید که معمولا زمین های محدود در شمال کشور، مشتری های خوبی ندارند و اغلب مشتریان در شمال کشور علاقه مند به خرید زمین هایی هستند که قابلیت ساخت عمارت ویلا و محوطه فضای سبز را همراه یکدیگر داشته باشند. همین طور اگر خود شما نیز مایل به ساخت و ساز در آن باشید، باید مساحت زمین به قدری باشد که پتانسیل ساخت عمارت ویلای بزرگ و محوطه فضای سبز یا باغ را داشته باشد.

4. از خرید زمین های بدون سند حتما دوری کنید.

در خصوص خرید زمین در شمال کشور به لحاظ داشتن سند معتبر بسیار دقت کنید. متاسفانه هنوز در شمال کشور با فروش زمین هایی روبرو هستیم که به لحاظ سند دچار مشکلات زیادی هستند و این موضوع مسائل حقوقی بدون پایانی را برای هر دو سمت خریدار و فروشنده رقم خواهد زد. خوب است که پیش از تصمیم به خرید یک زمین، نسبت به این موضوع با آگاهی و چشم باز وارد عمل شده و مشکلات بعدی خرید زمین های بدون سند را به جان نخرید. مزیت خرید زمین در شمال کشور از طریق املاک ایرانی، این است که شما از سند داشتن زمین و عدم وجود مشکلات حقوقی، اطمینان حاصل خواهید کرد و ریسکی از این خصوص نخواهید داشت.

کارشناسان املاک ایرانی، به محض مراجعه فروشنده برای فروش زمین در شمال کشور، تمامی مدارک و مستندات مالکیت را بررسی خواهند کرد و پیشنهاد خرید زمین های مساله دار را به مشتریان خود نمی دهند.

5. نسبت به عقبه زمین اطلاعات لازم را کسب نمایید.

با این همه لازم است که نسبت به عقبه زمین در شمال کشور نیز اطلاعات لازم را کسب کنید. حتما بپرسید که این زمین پیش از این متعلق به چه کسی بوده و مالکان قبلی آن آیا مشکلاتی در خصوص آن داشته اند یا خیر. این پرس و جو باعث می شود که از مشکلات بعدی در امان بمانید و در صورتی که مسائل خاصی در خصوص زمین وجود داشته باشد، به موقع نسبت به آن ها آگاهی به دست بیاورید.

6. برای خرید زمین در شمال کشور حتما تحقیقات محلی انجام دهید.

انجام تحقیقات محلی برای خرید زمین در شمال کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. شکل زندگی و معاملات در شمال کشور، چنین تحقیقاتی را بارها با اهمیت تر از خرید یک آپارتمان در سایر شهرهای کشور می سازد.

7. پیش از خرید زمین در شمال کشور باید راه های ارتباطی و محلی را دنبال کنید.

حتما نسبت به مرور راه های ارتباطی محلی و برون شهری نیز بررسی لازم را به عمل بیاورید. به ویژه در صورتی که قصد ساخت و ساز در زمین و اقامت در آن منطقه را دارید، باید پیش از هر چیزی نسبت به این موضوع نیز آگاهی لازم را به دست بیاورید تا در آینده با مشکلاتی در خصوص آن روبور نباشید.

خرید زمین در شمال از طریق املاک ایرانی

با خرید زمین در شمال از طریق املاک ایرانی تمامی این موارد به جای شما و پیشتر مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و کارشناسان املاک ایرانی، این موارد را با اطمینان و جزئیات کامل در اختیار شما قرار خواهند داد. از این روی با خرید زمین از املاک ایرانی، می توانید خریدی مطمئن و بدون حاشیه را تجربه نمایید.

کلام آخر

شما چه نکات مهم دیگری را در خصوص خرید زمین در شمال کشور می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نکرده باشیم؟ این نکات و اصول مهم را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران وبلاگ املاک ایرانی به اشتراک بگذارید.

فهرست